Tüp Bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yediğiniz, içtiğiniz gıdalar ile yumurta ve sperm kalitesini etkilemeniz çok zordur. Bu nedenle çiftler özel bir diyete alınmazlar.

Yeni gelecek hastalar için;

Merkezimize Gelirken Lütfen Bu formu indirip doldurun ve beraberinizde getirin...

Tüp Bebek Nasıl Yapılır

Kadından toplanan yumurtalar, erkekten alınan spermler ile bir araya konurlar.

Kadın Sağlığı

Kadın Sağlığı ile ilgili yazılar

AMELİYATSIZ UR (MYOM) TEDAVİSİ : Radyofrekans yöntemi

Myomlar, rahimi oluşturan kas tabakasından kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir.
AMELİYATSIZ  UR (MYOM)  TEDAVİSİ : Radyofrekans yöntemi

Myomlar, rahimi oluşturan kas tabakasından kaynaklanan iyi huylu tümörlerdir. 4 kadından 3 ünde görülen yaygın bir durumdur.  Myomlar her zaman iyi huyludur ve kansere dönme olasılığı yok denecek kadar azdır.  30- 40 yaşında ortaya çıkar ve menapoz ile birilikte küçülür.  Neden olduğu konusunda hala bir görüş birliği yoktur.  Hastaların %75’i kendisinde myom olduğundan habersizdir.  Genelde bu hastalarda jinekolojik muayene ve ultrasonografi sırasında ortaya çıkar.  %25 hastada ise belirti veriri. En sık belirtisi aşırı adet kanaması (adet süresi uzar ve günlük kanama miktarı artar), ağrı ve karın şişliğidir. Çocuk sahibi olmayı da etkilediği de bildirilmiştir.

Myomların çoğu takip edilir. Her hangi bir tedavi önerilmez. Yukarıda sayılan belirtiler ortaya çıkmaya başladığında ve / veya myomların sayısı fazla olduğunda, büyüklüğü arttığında, çocuk sahibi olmak istendiğinde myomları tedavi yoluna gidilir. Bu tedavi yolu ise çoğu zaman cerrahidir.  Ancak her cerrahi yaklaşım, hastaya bir zarar vermekte ve bizzat kendisi risk taşımaktadır.

Artık rahimde görülen ur (myom)’lara ameliyatsız bir çözüm söz konusu : Radyofrekans Yöntemi

Bu yöntemde bir iğnenin ucundan yayılan ışınlar myom veya buna benzer istenmeyen alanı ısıtarak buharlaştırır. Bu  sayede kitle küçültülür veya yok edilir. Myoma bağlı ortaya çıkan rahatsızlıklar yok edilir.

Bilinen cerrahi yöntemlere göre, kısa sürmesi, hastanın aynı gün taburcu edilebilmesi, karın açılmadan veya laparoskopiye ihtiyaç duymadan gerçekleştirilebilmesi, iş-güç kaybının sadece birkaç gün olması yöntemin avantajlarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× altı = 6

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>